Efter kyla och snöfall är det nu stor skillnad på spårstatusen i Vasaloppsspåret. Det ser betydligt bättre ut!
Jag startar med nummer 94 på söndag. Målet är att för första gången bli bland de 50 bästa (tidigare som bäst 52:a). Klarar jag det ska jag bjuda Christian Olsson från Tranemo på middag.








Lycka till Erik! Klart du grejar sub 50!
Ja, har du samma resultatflyt som på Lidingöloppet skall det inte vara några problem.
Att bli 12:a på den i det sammanhanget urusla tiden 1:52:23 är ju inget annat än en sanslös jackpot. ( finns ju inte heller något ”före”att tala om som påverkar)
Kör så det ryker och hoppas det håller!
Lycka till du e grym! (jag skonar dig en smiley)
Kul att se dig i täten! Lycka till.
Vilken insats! Grattis!
Jaaa fantastiskt vilket lopp!
Gratulerar! Grymt jobbat!!
Grattis Erik till ett fantastiskt Vasalopp
Grattis Erik!
Oroligt bra jobbat Erik!
Så jäkla bra åkt Erik. Mycket imponerande 25:e plats
Otroligt imponerande, stort grattis till ett väl genomfört lopp!! Ser fram emot ”The Story” så småningom. Kanske dags att börja köra för ett team? Skulle det underlätta din satsning?
Helt sjukt!!!!!!!!!!!!!!! 20 placeringar ned sen Eldris! Grymt jobbat Coach!!! Ha en härlig middag!
Så jäkla bra Erik! suttit och följt dig och blev så sjukt glad av att se dig gå i mål som 25a! galet bra, stort grattis!!! 😀 (inlägget om detta lopp förtjänar helt klart smilisar 😉 )
Stark jobbat Erik! Kul att det går så bra för dig och grymt starkt att komma topp 25!!!
Stort grattis, fantastiskt lopp!
Jättetack alla!