Försiktig rullskidspremiär

Kul att testa Craft Brilliant-serien. Jag gillar att synas i trafiken.

Kul att testa Craft Brilliant-serien. Jag gillar att synas i trafiken även utan reflexväst.

I fredags åkte jag mitt första rullskidspass med två stavar på över fyra veckor. Det blev en timme klassiskt på treor med Rickard Bergengren, som för övrigt blivit helt ”Falunfierad” till följd av sin relation med Marika Sundin. Tummen är fortfarande svullen och inte helt bra, så det lär inte bli några långpass på rullskidor än på ett tag. Men det var kul att åka igen i alla fall!

Posering i Salmingkalingar. Testar även Flipbelt, en trevlig nyhet för den som vill få med sig telefon, nycklar etc utan att använda vätskebälte och utan att ha något skumpande i någon sidficka.

Posering i Salmingkalingar. Testar även Flipbelt, en trevlig nyhet för den som vill få med sig telefon, nycklar etc utan att använda vätskebälte och utan att ha något skumpande i någon sidficka. På högerhanden syns min otros för tummen.

Om Erik Wickström

Gillar konditionsträning.
Det här inlägget postades i Träning. Bokmärk permalänken.