Bilder från Långberget

Mora-Nisse lyssnade på reprisen av Stil i P1 i lördags. Han gav också ett nyårslöfte: att försöka hitta en mö under året.

Mora-Nisse lyssnade på reprisen av Stil i P1 i lördags. Han gav också ett nyårslöfte: att försöka hitta en mö under året.

Här kommer några bilder från Långberget tagna av en arkaisk pocketkamera eller med mobilen. Idag ska jag titta på en ny fotograferingsapparat. Vår Nikon D40 har kapitulerat. Fjädern till minneskortet fungerar inte längre. Kameran kostade 3500 kr för 3,5 år sedan, så det känns inte aktuellt att laga den för 2000 kr idag. Så funkar det i slit och släng-samhället.

Om Erik Wickström

Gillar konditionsträning.
Det här inlägget postades i Skidor, Träning och har märkts med etiketterna , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bokmärk permalänken.