
Prestera mera podcast logo
I veckans avsnitt av podcasten Prestera Mera med Simon Gustavsson och Tommy Ivarsson är det jag som är gäst.
Bland tidigare gäster hittar vi bland andra SM-vinnaren på cykel Richard Larsén, TV-profilen Kalle Zackari Wahlström och VM-guldmedaljören i simning Emma Igelström. Så det var en ära att medverka där.
Vi pratade främst in träning inför Vasaloppet och min syn på motionärers träning i stort. Och en massa annat. Jag lyssnade färdigt på avsnittet idag och tyckte det gick fint. Prestera Mera finns där poddar finns.







Mycket bra avsnitt! intressant att höra dina tankar kring träning. Att motionärer verkligen inte kan köra enligt elitens fördelning mellan hårt och lugnt är något jag också försöker predika.
Tack, roligt att höra! Fortsätt att predika!