Omslag och två uppslag i Dagens industri

Förstasidan Dagens industri. Omslag.

Förstasidan Dagens industri. Omslag.

Ingen höjdarteknik på denna bild, men det bjuder jag på.

Ingen höjdarteknik på denna bild, men det bjuder jag på.

Om Dubbelutamningen i Dagens Industri

Om Dubbelutamningen i Dagens Industri

Dagens industri baksidan

Dagens industri baksidan

Lördag 16 januari fick jag den äran att pryda omslaget samt figurera på två uppslag i Dagens industri. Kul för mig som gillar att vara med i media.

Den här här gången var det med anledning av min roll på coach för företaget Lindhe Xtend som ska köra Stafettvasan och Vasakvartetten i projektet som kallas dubbelutmaningen (samarbete mellan Vasaloppet och Dagens industri).

Största meriten gällande exponering är förstasidan på favoriten text-tv efter att jag åkt 43,9 mil skidor på 24 timmar 31 mars-1 april 2016.

Har du en liten stund över kan du läsa blogginlägget om det dygnet här.

Text-TV sida 100

Text-TV sida 100

Om Erik Wickström

Gillar konditionsträning.
Det här inlägget postades i Träning och har märkts med etiketterna , , , . Bokmärk permalänken.

6 svar på Omslag och två uppslag i Dagens industri

  1. Per Lenndin skriver:

    Grymt!
    Grattis!!

    Per Lenndin
    Projektledare
    AdministrationoChefer KPF
    Kultur, park och fritid
    ________________________________
    Besöksadress:
    Postadress:
    Telefon:
    Webb:
    Kyrkbrogatan 15
    94131 Piteå
    +46911696249
    http://www.pitea.se

    [Piteå kommun logga]

    [cid:image002.jpg@01D6FB1B.3F7B43E0]

  2. Carl skriver:

    Kul Erik!
    Något som hade varit otroligt intressant i tillägg till träningstipsen och dina ’The Story’ är kosten inför loppen. Kanske speciellt inför långloppen (för egen del). Något du vill dela med dig av?
    Kanske mest intressant med det relativa – typ när börjar uppladdning, % CHO av energiintaget, % ökning av energiintag jämfört med vanlig vecka… osv osv 🙂 försöker själv gräva ner mig i detta och experimentera en hel del, kul att ta inspiration från andra.

Kommentarer är stängda.